A létfontosságú aminosavak
Rendszeresen tapasztalom a hozzám fordulók vizsgálatakor, hogy nehezen emésztik meg az elfogyasztott állati fehérjéket. A fő probléma többnyire a mennyiséggel van.
A tesztet mindig éhgyomorral kezdjük, egy előző napi könnyű vacsora után. Optimális esetben a gyomor, étkezés után 2-4 órával kiürül és a teljes emésztési folyamat is lezajlik 12 óra alatt.
Legtöbb embernél viszont még étkezés után 16-18 órával is dolgozik a gyomor, próbálja felaprítani az elfogyasztott húst, tejterméket. Emiatt viszont az egész emésztési folyamat lelassul, és az étel megemésztése helyett beindul az erjedés, ami számtalan egészségügyi probléma forrása lehet.
… és akkor, mennyi húst kellene ennünk? Pontosan - Semennyit!
Nem kell, de képesek vagyunk megemészteni, pedig valójában semmi szükségünk sincs rá. Nekünk nem húsra, hanem fehérjére, pontosabban fehérjeépítő aminosavakra van szükségünk.
Az aminosavak – szerves vegyületek - a fehérje építőkövei, minden élő anyag alkotóelemei. Jelenleg 22 fehérjeépítő aminosavat ismerünk, ebből 9-et külső forrásból kell biztosítanunk a szervezet számára (ezek az esszenciális aminosavak), többit viszont képesek vagyunk saját magunk is előállítani.
A fehérjéket viszont nem csak a húsból lehet bevinni.